Teksaso ir Pederneilo čili troškinys

Aitriųjų paprikų sriuba – tai panašus į troškinį (dėl tirštumo ir dedamos mėsos) aštrus patiekalas, kuriam pagaminti paprastai naudojama įvairi mėsa ir aitriosios paprikų ankštys ar jų milteliai, tik dar pridedama pomidorų, svogūnų, česnakų, pupelių ir kitų sudedamųjų dalių. Dažnai patiekalas vadinamas ispanišku pavadinimu chili con carne, o tai išvertus reiškia aitriąsias paprikas su mėsa. Čili troškinys – nacionalinis Teksaso valstijos (JAV) patiekalas, bet gaminamas ir populiarus visame pasaulyje. Manau, kad spalis yra čili troškinio sezono startas Lietuvoje.

čili

Originalus Teksaso čili troškinys. Jam gaminti naudojama jautiena arba elniena, bet būtinai subrendusio gyvulio, nes jauno gyvulio mėsa ilgai troškinant neišlaiko formos. Mėsa supjaustoma pekano riešuto dydžio gabalėliais arba sumalama mėsmale. Taip pat dedama gyvulinių taukų, kurie troškiniui suteikia ypatingą skonį. Rekomenduojama naudoti Anahaimo arba Naujojo Meksiko paprikas ar jų kombinacijas. Aštriam patiekalui reikia apie keturių anksčių, o švelnesniam – dviejų ar trijų. Originaliame recepte naudojami aitriųjų paprikų milteliai, kaip pakaitalas šviežioms daržovėms. Pupelės čia pateikiamos išvirtos kiekvienam valgytojui, kad jis pats galėtų jų įsidėti pagal skonį.

Pederneilo upės troškinys – taip pavadintas prezidento Džonsono garbei, kuris labai mėgo čili ir turėjo rančą šioje vietoje. Prezidentas žinojo savą receptą, kuriame nebuvo gyvulinių taukų. Taip pat buvo dedama pomidorų ir svogūnų. Prezidentas vietoj jautienos mėgdavo dėti elnienos (kai jos būdavo). Įdomiausia tai, kad pirmoji ponia išspausdino šio patiekalo receptą ant atvirukų, nes Baltieji rūmai sulaukdavo labai daug laiškų, kuriuose prašoma paviešinti troškinio receptą.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s